O nás

Aikido Bánovce nad Bebravou

HISTÓRIA

Aikido Bánovce nad Bebravou - Zuzana Kováčiková, Matúš Mikuška Aikido dojo BN/TN vzniklo v roku 2000 pôvodne v Trenčíne pod vedením Zuzany Kováčikovej ( aikidu sa venuje od roku 1998 – v súčasnosti 2 Dan aikikai ), ktorá v priebehu rokov trénovala u mnohých učiteľov. Klub prešiel cez viacero lokalít v Trenčíne. V roku 2010 sa po úspešnom nábore hlavné pôsobisko postupne prenieslo do Bánoviec nad Bebravou.

Aikido Bánovce nad Bebravou - Zuzana Kováčiková, Roman Ilavský Pri jeho vzniku a pôsobení nás vždy podporoval, dohliadal na rozvoj a technickú vyspelosť Roman Ilavsky ( 4. Dan Aikikai Shidoin ) spoluzakladateľ Slovenskej Aikido Asociácie a jej súčasný prezident, ktorý náš klub pravidelne navštevoval.

Pre zaneprázdnenosť hlavnej trénerky sa v roku 2016 vedenia ujal odchovanec nášho klubu Matúš Mikuška, ktorý v klube cvičí od jeho vzniku. Pravidelne navštevuje stáže uznávaných učiteľov zo Slovenska aj zahraničia a prináša vedomosti do nášho mesta.

Náš klub je členom Slovenskej Aikido Asociácie, ktorá zodpovedá za organizovanie národných, regionálnych a interných seminárov pod vedením domácich aj zahraničných majstrov, za didaktický a skúškový systém, rozvoj Shidoshakai (školy učiteľov a examinátorov). Je členom International Aikido Federation (IAF). Na základe Hombu Recognition od Aikikai Hombu Tokyo (uznania centrály aikida v Tokyu – patriacej priamym potomkom zakladateľa) vykonáva medzinárodne uznávané skúšky technickej vyspelosti (KUY, DAN) pre deti a dospelých.

V súčasnosti zastrešuje niekoľko desiatok Slovenských aj zahraničných klubov a ma rádovo niekoľko stoviek členov. Naši členovia sa pravidelne zúčastňujú národných aj medzinárodných stáži pod vedením učiteľov z Európy aj Japonska a vykonávajú skúšky technickej vyspelosti, ktoré sú medzinárodne uznané.

http://aikikai.sk/

 

TRÉNINGY

Kto a kedy  

Deti 7 - 9 rokov | Pondelok + Štvrtok | 15:45  - 17:00
Deti 10 - 14 rokov | Pondelok + Štvrtok | 17:00 - 18:15
+
Víkendové sústredenia po celom Slovensku aj zahraničí.

Kde

Delta Gym - Bývalá posilňovňa hotela Arkádia
Záfortňa 555/25, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Kontakt 

0948 105 212  | aikido.banovce@gmail.com

Cvičí sa bosky na špeciálnej žinenke  – TATAMI. Cvičebný úbor tvorí biele Judistické kimono a biely pás. Na začiatok Vám však postačia aj tepláky a tričko. Na tréning si pribalte si aj uterák, šlapky na prechod zo šatne do telocvične a vodu na pitie. Učíme sa od základov a systematicky. Každá hodina je prispôsobená Vašim aktuálnym schopnostiam a kondícii, na ktorých zlepšovaní spoločne pracujeme a postupne ich rozvíjame.

Po predošlej inštruktáži a ukážke učiteľa prebieha nácvik technik najčastejšie vo dvojiciach. Jeden z dvojice má rolu útočníka (UKE ) druhý obrancu (TORI). Vo svojich roliach sa pravidelne striedajú za prítomnosti a dohľadu trenéra.

Pokročilí žiaci študujú taktiež boj s viacerými protivníkmi. Cvičí sa proti ozbrojenému aj neozbrojenému útočníkovi. Súčasťou tréningu je aj práca zo zbraňami. BOKEN – drevená verzia samurajského meča, JO – krátka tyč a TANTO drevený nôž. Ako jedno z mála umení učí obranu proti jednému aj  viacerým útočníkom naraz. 

Súčasťou tréningu sú aj dýchacie a koncentračné cvičenia, relaxačné a zdravotne cvičenia, strečing a nácvik pádov.

Aikido Bánovce nad Bebravou - tréning

NÁBOR ( ZAČNITE )

Nábor nových členov prebieha počas celého roka. Zavolajte nám 0948 105 212, alebo príďte na najbližší tréning. Nie sú potrebné žiadne predošlé skúsenosti. Učíme sa od základov a systematicky. Každá hodina je prispôsobená Vašim aktuálnym schopnostiam a kondícii, na ktorých môžeme spoločne pracovať a postupne ich rozvíjať. Stačí mať chuť cvičiť a dostaviť sa.

Čo si priniesť so sebou: Voľné oblečenie tepláky, tričko, vodu, uterák, šľapky na prechod zo šatne, dobrú náladu, chuť cvičiť a objavovať.

                            

aikido.banovce@gmail.com / 0948 105 212

Delta Gym - Bývalá posilňovňa hotela Arkádia
Záfortňa 555/25, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Prihláste sa teraz. Prvý tréning je zdarma pre vás a ľubovoľný počet vašich blízkych a priateľov

NAŠE POSLANIE :

 • Sprístupnenie cvičenia pre širokú verejnosť.
 • Zabezpečovanie pravidelných tréningov, stáži, propagačných aj kultúrnych podujatí spojených s cvičením a myšlienkami Aikido.
 • Zvyšovanie a rozvoj technickej úrovne cvičencov.
 • Šíriť, rozvíjať a propagovať Aikido – ako umenie sebaobrany a moderný výchovný systém, cvičenie na rozvoj duchovných a telesných schopností cvičencov, ako aj ich sebaovládania a odolnosti a to na lokálnej aj globálnej úrovni vlastnými aj spoločnými možnosťami s rovnako zmýšľajúcimi organizáciami a jedincami.   
 • Prispievať k zlepšeniu fyzických psychických aj duševných schopnosti cvičencov, lepších medziľudských vzťahov, zdravej a vzdelanej spoločnosti založenej na vzájomnom rešpekte porozumení a solidarite (bratstve).
 • Rozvoj a ochrana kultúrnych a duchovných hodnôt.

AIKIDO ŠKOLA – BÁNOVCE NAD BEBRAVOU PONÚKA:

 • Cvičenie sebaobranných techník a umenie predchádzať konfliktom
 • Zlepšenie fyzickej kondície a zdravia – vytrvalosť, koordinácia, obratnosť, postreh
 • Získanie sebauvedomenia a trvalej psychickej pohody
 • Ohľaduplnú bezpečnú výuku, prostredníctvom trpezlivých inštruktorov
 • Príjemné prostredie a priateľskú atmosféru

 

                             

aikido.banovce@gmail.com / 0948 105 212 

Bývalá posilňovňa hotela Arkádia
Záfortňa 555/25, 957 01 Bánovce nad Bebravou

Prihláste sa teraz. Prvý tréning je zdarma pre vás a ľubovoľný počet vašich blízkych a priateľov